Celem działalności Klubu jest organizowanie i propagowanie żeglarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji, stwarzanie członkom Klubu dogodnych warunków do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych, rozwijanie umiłowania przyrody i świadomości ekologicznej, krzewienie znajomości sztuki żeglarskiej, przestrzeganie zasad etyki i etykiety żeglarskiej, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich i sportowych. Członkiem - uczestnikiem Klubu może być osoba w wieku poniżej lat 18 jednak nie młodsza niż 7 lat, za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów. Nie przysługuje jej jednak czynne i bierne prawo wyborcze do Władz Klubu do czasu uzyskania pełnoletniości. Klub opiera swoją działalność na społecznej pracy ogółu członków. Dla realizacji określonych celów statutowych Klub może zatrudniać pracowników, w tym także członków Klubu.Dodano: 2008-11-05, Udany sezon wolsztyńskich żeglarzy


Wysokie umiejętności sportowe młodych żeglarzy z Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego stwarzają możliwości podróżowania po Europie. Wielogodzinne treningi na wodzie poprzedzone pracą w terenie, na siłowni i na zimowych zgrupowaniach kondycyjnych w Wiśle i w Szklarskiej Porębie, przynoszą oczekiwane wyniki. Nasi zawodnicy mogą obecnie rywalizować z czołówką światową żeglarstwa regatowego. Najlepszy finista Tomasz Kośmicki, obecnie już senior, ścigał się w 2007r. na Mistrzostwach Europy w Moskwie. W tym roku na wiosnę z naszym trenerem klubowym Janem Szczyglewskim rywalizował na Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoszech. 

W tym sezonie po raz pierwszy czołowi zawodnicy naszego klubu pojechali do Kiloni w Niemczech na prestiżowe, przedolimpijskie regaty Kieler Woche. Mogliśmy tam skonfrontować umiejętności sportowe z najlepszymi żeglarzami na świecie.

Zawodniczki startujące w klasie Europa: Monika Woźna, Jagoda Och i Martyna Strauchmann, uplasowały się w połowie stawki. Jest to dla nich bardzo duża satysfakcja i wielka żeglarska przygoda.

W Kiloni startowali również nasi zawodnicy w klasie Finn: Tomasz Kośmicki (ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski w klasie Finn), Maciej Miśko (ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów w klasie OK-Dinghy) i Piotr Falczyński (obiecujący zawodnik klasy Finn).

Po dwóch zgrupowaniach w Gdyni i w Pucku pojechaliśmy na Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich na Mazury do Giżycka.
Srebrny medal w klasie OK-Dinghy zdobył Piotr Bajończak a VI miejsce zajął Jędrzej Charłampowicz. W klasie Europa Monika Woźna zajęła IV miejsce a Martyna Strauchmann V. Zawodniczka Jagoda Och nie wystartowała w regatach z powodu choroby.

Na Mistrzostwach Polski Klas Olimpijskich w Charzykowy w konkurencji juniorów Maciej Miśko zdobył srebrny medal. Piotr Falczyński zajął VII miejsce a Adrian Górka VIII. Tomasz Kośmicki w kategorii seniorów uplasował się na IV pozycji.

Trener Jan Strzyglewski uznaje sezon 2008 za udany. Zdaniem Zarządu Klubu i trenera moglibyśmy osiągać znacznie lepsze wyniki gdyby zawodnicy startowali na nowszym sprzęcie.

Działalność naszego klubu nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie finansowe Urzędu Miasta i Gminy Wolsztyn, Starostwa Powiatowego w Wolsztynie, Programu „Nivea Błękitne Żagle” i wielu sponsorów.

O osiągnięciach sekcji najmłodszych zawodników trenowanych przez instruktora żeglarstwa Ryszarda Derwicha pisaliśmy na łamach gazety dwa tygodnie temu.

Zarząd Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego dziękuje wszystkim za wsparcie naszych działań.

Zbigniew Jankowiak
instruktor żeglarstwa
Komandor Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego

 

WKŻ Wolsztyn

16.06.2021 KURS - PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO I HOLOWANIA NARCIARZA

Wolsztyński Klub Żeglarski organizuje kursy na:

PATENT STERNIKA MOTOROWEGO

LICENCĘ NA HOLOWANIE NARCIARZA WODNEGO


16.04.2021 Regaty Rozpoczęcia Sezonu 2021 - ODWOŁANE

REGATY ROZPOCZĘCIA SEZONU 2021    -    COVID-19 !!!
 
 
 
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy.
 
 
Z przykrością informujemy, iż pomimo ustanowienia w dniu 16.04.2021 r. nowych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Zarząd WKŻ Wolsztyn zdecydował o odwołaniu Regat Rozpoczęcia Sezonu 2021.(Odbedą się one w innym terminie).
 
Nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów rozporządzenia i zagwarantować bezpieczeństwa! Nie podejmujemy niepotrzebnego ryzyka. Dbamy o siebie nawzajem! Jesteśmy za siebie wszyscy odpowiedzialni!
 
 
Z Żeglarskim Pozdrowiniem. 

13.04.2021 Zawiadomienie o Regatach Rozpoczęcia Sezonu 2021

ZAWIADOMIENIE O REGATACH ŻEGLARSKICH

 

Regaty

Rozpoczęcia Sezonu 2021

 w klasach

 FD

EUROPA

Jachty Kabinowe

 Wolsztyn, 24 – 25.04.2021 r.


wkz.org.pl22.09.2020 Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego - EUROPA

ZAWIADOMIENIE O REGATACH w dn. 26-27.09.2020

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w klasie EUROPA

 

Regaty Zakończenia Sezonu w klasach: FD i FINN


wkz.org.pl09.04.2020 Regaty Rozpoczęcia Sezonu 2020 - ODWOŁANE

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym!!!
 
Szanowni Państwo.
Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia zarażenia koronowirusem, zarząd WKŻ Wolsztyn zdecydował o odwołaniu regat - Regaty Rozpoczęcia Sezonu 2020.

1 « [1] [2] [3] [4] » 44
Optimist Grupa B
Europa
Ok-Dinghy
Finn
Hornet
Omega
Windsurfing
Śródlądowa
Morska
Turystyka kajakowa
Płetwonurkowie
MotorowodnaWKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn
Wolsztyński Klub Żeglarski- jez. Bierzyńskie
Wolsztyn
Niałek Wielki 60G
64-200 Wolsztyn
NIP: 923-10-26-518

e-mail: wkz@wkz.com.pl

Komandor Ryszard Derwich 608 072 811
                                            

Wszystkie prawa zastrzeżone Wolsztyński Klub Żeglarski Copyright © by www.wkz.org.pl 2010 - 2021. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.wkz.org.pl)


stat4u