Celem działalności Klubu jest organizowanie i propagowanie żeglarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji, stwarzanie członkom Klubu dogodnych warunków do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych, rozwijanie umiłowania przyrody i świadomości ekologicznej, krzewienie znajomości sztuki żeglarskiej, przestrzeganie zasad etyki i etykiety żeglarskiej, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich i sportowych. Członkiem - uczestnikiem Klubu może być osoba w wieku poniżej lat 18 jednak nie młodsza niż 7 lat, za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów. Nie przysługuje jej jednak czynne i bierne prawo wyborcze do Władz Klubu do czasu uzyskania pełnoletniości. Klub opiera swoją działalność na społecznej pracy ogółu członków. Dla realizacji określonych celów statutowych Klub może zatrudniać pracowników, w tym także członków Klubu.






wkz.org.pl18.09.2018 Wolsztyn na podium w Gdyni

Gdynia wypełniła się żaglami! Volvo Gdynia Sailing Days to jedne z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w Polsce. W ciągu kilkunastu dni rozgrywane są wyścigi w różnorodnych konkurencjach. W miniony weekend w ramach cyklu regat odbył się Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasie Finn, który przyciągnął 19 zawodników z całego kraju oraz z Estonii.


Trzy dni zawodów odbywały się w niemal wymarzonych, żeglarskich warunkach. Słońce i wysoka temperatura pozwalały na komfortowe spędzanie czasu „na wodzie”, wysoka fala dodawała atrakcyjności, a średni w sile wiatr pozwolił na rozegranie w sumie 9 wyścigów.


Najlepszy z Wolsztyńskich żeglarzy okazał się Bartosz Ptak, zajmując 3 miejsce na podium wśród młodzieżowców. Tuż za nim był Szymon Winiarski, który ukończył zawody na 4 miejscu. Trzecim zawodnikiem Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego był Mikołaj Przybyła, który zajął 7 miejsce.


18.06.2018 #silnikdopontonu

Kochani klubowicze, sympatycy klubu...

Za pośrednictwem https://pomagam.pl/silnikdlawkz zbieramy na silnik do naszego nowego pontonu.

Dlatego zwracamy się do wszystkich sympatyków klubu, żeglarstwa i nie tylko o pomoc w zgromadzeniu środków na zakup nowego silnika, który będzie odpowiedni i będziemy mogli go zainstalować do nowego pontonu który planujemy zakupić.

Możecie to zrobić w prosty sposób wpłacając dowolną kwotę.

Kochani... to tylko 10 złotych od 2500 osób...

Udostępniajcie, wpłacajcie... Dzieciaki będą wam naprawdę wdzięczne...

Liczymy na was i waszą pomoc...

Z góry wam bardzo dziękujemy

 

Z żeglarskim pozdrowieniem

 

Zarząd
Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego
Zawodnicy i Członkowie klubu


05.06.2018 ZGRUPOWANIE - PUCK 2018

W związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu na zgrupowanie w Pucku zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zebranie organizacyjne 10 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 na przystani WKŻ Wolsztyn.


wkz.org.pl27.05.2018 Medale na regatach PZŻ w Krynicy Morskiej

 W dniach 10-13.05.2018 w Krynicy Morskiej, na Zalewie Wiślanym odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, jedne z ważniejszych w Polsce. Udział w nich wzięło 113 zawodników z całego kraju. Wśród nich zawodnicy Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego pod opieką trenera Jana Szczyglewskiego. Pogoda wietrzna i słoneczna 


wkz.org.pl16.05.2018 XVIII Regaty Windsurfingowe

W dniach 12 – 13 maja 2018 roku, już po raz osiemnasty, odbyły się Regaty Windsurfingowe na jeziorze Berzyńskim w Niałku Wielkim, w gościnnym Powiecie Wolsztyńskim. Tradycyjnie już od lat patronat nad nimi objęli Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński, orazStarosta Powiatu Wolsztyńskiego Janusz Frąckowiak, ufundowali oni skromne nagrody, za co serdecznie im dziękujemy. Podziękowania również płyną w stronę Hydrosfery, która od lat wspiera windsurferów nagrodami.


1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 44








Optimist Grupa B
Europa
Ok-Dinghy
Finn
Hornet
Omega
Windsurfing




Śródlądowa
Morska
Turystyka kajakowa
Płetwonurkowie
Motorowodna



WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn








Wolsztyński Klub Żeglarski- jez. Bierzyńskie
Wolsztyn
Niałek Wielki 60G
64-200 Wolsztyn
NIP: 923-10-26-518

e-mail: wkz@wkz.com.pl

Komandor Ryszard Derwich 608 072 811
                                            

Wszystkie prawa zastrzeżone Wolsztyński Klub Żeglarski Copyright © by www.wkz.org.pl 2010 - 2022. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.wkz.org.pl)


stat4u