Celem działalności Klubu jest organizowanie i propagowanie żeglarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji, stwarzanie członkom Klubu dogodnych warunków do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych, rozwijanie umiłowania przyrody i świadomości ekologicznej, krzewienie znajomości sztuki żeglarskiej, przestrzeganie zasad etyki i etykiety żeglarskiej, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich i sportowych. Członkiem - uczestnikiem Klubu może być osoba w wieku poniżej lat 18 jednak nie młodsza niż 7 lat, za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów. Nie przysługuje jej jednak czynne i bierne prawo wyborcze do Władz Klubu do czasu uzyskania pełnoletniości. Klub opiera swoją działalność na społecznej pracy ogółu członków. Dla realizacji określonych celów statutowych Klub może zatrudniać pracowników, w tym także członków Klubu.


wkz.org.pl27.01.2011 Kurs Żeglarza Jachtowego 2011

Wolsztyński Klub Żeglarski zaprasza chętnych na kurs Żeglarza Jachtowego Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w soboty i niedziele na przystani WKŻ w Niałku Wielkim, nad Jeziorem Berzyńskim. Kurs jest płatny (dla członków klubu zniżki) i zakończy się egzaminem pod koniec czerwca 2011.Zebranie organizacyjno-informacyjne 19 lutego 2011r. o godz. 14.00


wkz.org.pl08.01.2013 Po jedenastu latach trwania do historii przechodzi program Nivea Błękitne Żagle

Po jedenastu latach trwania do historii przechodzi program Nivea Błękitne Żagle. Właściciel marki Nivea firma Beiersdorf postanowiła przenieść wsparcie z żeglarstwa na piłkę nożną. Do Wolsztyna Niveę przywiózł zmarły dwa lata temu zawodnik sędzia i działacz Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist Andrzej Zoellner. Klub był w programie od jego początku. Popatrzcie i przypomnijcie sobie. Pozostaje nam podziękować Nivei i mieć nadzieję, że program wsparcia piłkarzy będzie tak samo skuteczny, a piłka nożna za 10 lat osiągnie dzisiejszy poziom żeglarstwa.


wkz.org.pl14.01.2011 Zakończenie roku 2010 na Przystani Żeglarskiej

Dnia 30 grudnia 2010 r. na Przystani Żeglarskiej w Niałku Wielkim pudsumowywaliśmy wodny sezon 2010 r. W miłym gronie wymienialiśmy się doświadczeniami, osiągnięciami i małymi niepowodzeniami.


wkz.org.pl02.01.2011 Jeremi wygrywa w Cannes !!!

Jeremi Zimny WKŻ Wolsztyn wygrywa regaty w Cannes we Francji. W gronie 52 zawodników był jedynym startującym Polakiem. GRATULACJE !!! Od jutra startuje w noworocznych regatach w Blanes (strona regat) 3 – majmy kciuki!!!


wkz.org.pl02.01.2011 Życzenia dla członków Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego

Niech się spełnią Bożonarodzeniowe życzenia,
te trudne i łatwe do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i małe,
mówione głośno lub niemówione wcale

Życzy Komandor Klubu


1 « [40] [41] [42] [43] [44] » 44
Optimist Grupa B
Europa
Ok-Dinghy
Finn
Hornet
Omega
Windsurfing
Śródlądowa
Morska
Turystyka kajakowa
Płetwonurkowie
MotorowodnaWKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn
Wolsztyński Klub Żeglarski- jez. Bierzyńskie
Wolsztyn
Niałek Wielki 60G
64-200 Wolsztyn
NIP: 923-10-26-518

e-mail: wkz@wkz.com.pl

Komandor Ryszard Derwich 608 072 811
                                            

Wszystkie prawa zastrzeżone Wolsztyński Klub Żeglarski Copyright © by www.wkz.org.pl 2010 - 2021. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.wkz.org.pl)


stat4u