Celem działalności Klubu jest organizowanie i propagowanie żeglarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji, stwarzanie członkom Klubu dogodnych warunków do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych, rozwijanie umiłowania przyrody i świadomości ekologicznej, krzewienie znajomości sztuki żeglarskiej, przestrzeganie zasad etyki i etykiety żeglarskiej, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich i sportowych. Członkiem - uczestnikiem Klubu może być osoba w wieku poniżej lat 18 jednak nie młodsza niż 7 lat, za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów. Nie przysługuje jej jednak czynne i bierne prawo wyborcze do Władz Klubu do czasu uzyskania pełnoletniości. Klub opiera swoją działalność na społecznej pracy ogółu członków. Dla realizacji określonych celów statutowych Klub może zatrudniać pracowników, w tym także członków Klubu.


13.04.2018 Sportowe badania 2018

Informujemy, że w dniu 21.04.2018 o godz 13 na przystani żeglarskiej przeprowadzone będą badania przez lekarza medycyny sportowej. Koszt badania 25 zł  Zapraszamy wszystkich posiadających licencję zawodnika o przybycie na te badania.

Jednocześnie przypominamy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC zawodnika, ktore ustalone jest przez PZŻ na kwotę 180 zł dla wszystkich klas.

Sekcja sportu WKŻ


07.04.2018 ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU

W niedzielę 15-04-2018r.  o godzinie 16:00 na przystani WKŻ w Niałku Wielkim odbędzie się zebranie człoków klubu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy .


05.04.2018 TRENING

Już w najblirzszą sobotę 7 kwietnia 2018 wszystkich zawodników i rodziców zapraszamy na TRENING. 


08.02.2018 Kilka słów o sezonie regatowym 2017

W minionym sezonie trenowało w naszym klubie WKŻ około 30 zawodników. Treningi odbywały się w piątki, soboty i niedzielę. Zawodnicy uczestniczyli w wielu regatach w ramach Pucharu Polski. Najważniejsze regaty to oczywiście Mistrzostwa Polski w poszczególnych klasach sportowych. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali Miasto i Gminę Wolsztyn, zdobywając wysokie lokaty i medale sportowe.

Mimo zmian w naliczaniu punktów sportowych we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, szczególnie w klasie olimpijskiej Finn, zawodnicy zdobyli  74 punkty.

Ptak Bartosz – 21 pkt.

Winiarski Szymon – 19 pkt.

Przybyła Mikołaj  - 16 pkt.

Rapicki Jarosław – 9 pkt.

Derwich Zofia – 5 pkt.

Reslerowski Jakub – 1 pkt.

Głowacki Nikolas – 1 pkt.

Kisielewicz Jan – 1 pkt.

Wójcik Szymon – 1 pkt.

 

Szczególne gratulacje i uznanie należy się Bartkowi Ptak i Szymonowi Winiarskiemu, którzy dzięki swej pracy, wysiłkowi na treningach i medalowej postawie na zawodach zdobyli nominacje do Kadry Narodowej Juniorów.

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i nauce.


17.01.2018 SPOTKANIE ORGANIZACYJNE - SZKLARSKA 2018

Uwaga Ferie! Jedziemy na narty. W związku z tym wszystkich uczestników zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedziele 21 stycznia 2018 na godzinę 11:00. Prosimy o zabranie posiadanego sprzętu narciarskiego, celem sprawdzenia i dopasowania sprzętu. Prosimy również i wypełnienie i dostarczenie karty kfalifikacyjnej 4.2) Wniosek o przyjęcie w okresie ferii zimowych i wakacji ze +strony http://www.dwdipz.com.pl/index.php/dokumentacja . Koszty zgodnie ze wszystkimi wcześniejszymi uzgodnieniami.


1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 44
Optimist Grupa B
Europa
Ok-Dinghy
Finn
Hornet
Omega
Windsurfing
Śródlądowa
Morska
Turystyka kajakowa
Płetwonurkowie
MotorowodnaWKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn
Wolsztyński Klub Żeglarski- jez. Bierzyńskie
Wolsztyn
Niałek Wielki 60G
64-200 Wolsztyn
NIP: 923-10-26-518

e-mail: wkz@wkz.com.pl

Komandor Ryszard Derwich 608 072 811
                                            

Wszystkie prawa zastrzeżone Wolsztyński Klub Żeglarski Copyright © by www.wkz.org.pl 2010 - 2021. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.wkz.org.pl)


stat4u