Celem działalności Klubu jest organizowanie i propagowanie żeglarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji, stwarzanie członkom Klubu dogodnych warunków do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych, rozwijanie umiłowania przyrody i świadomości ekologicznej, krzewienie znajomości sztuki żeglarskiej, przestrzeganie zasad etyki i etykiety żeglarskiej, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich i sportowych. Członkiem - uczestnikiem Klubu może być osoba w wieku poniżej lat 18 jednak nie młodsza niż 7 lat, za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów. Nie przysługuje jej jednak czynne i bierne prawo wyborcze do Władz Klubu do czasu uzyskania pełnoletniości. Klub opiera swoją działalność na społecznej pracy ogółu członków. Dla realizacji określonych celów statutowych Klub może zatrudniać pracowników, w tym także członków Klubu.


03.12.2017 Żeglarska wigilia 2017

Wszystkich zawodników i członków Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego oraz sympatyków żeglarstwa serdecznie zapraszamy na uroczystą wigilię WKŻ w dniu 15 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00 do restauracji Kaukaska Wolsztyn. Cena tej uroczystej kolacji, to 25 zł od osoby.


wkz.org.pl19.09.2017 Kolejny medal wolsztyńskich żeglarzy na Mistrzostwach Polski!

Dwa dni bardzo silnego wiatru, dzień zaciętej rywalizacji i wyścig medalowy w niewielkim wietrze – tak można w skrócie opisać żeglarskie Mistrzostwa Polski klas olimpijskich w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku. W regatach brało udział 244 zawodników z 57 klubów z całej Polski. Wolsztyński Klub Żeglarski reprezentowało trzech młodzieżowców w olimpijskiej klasie Finn: Bartosz Ptak, Szymon Winiarski i Mikołaj Przybyła.  


08.09.2017 ZAWIADOMIENIE O REGATACH ŻEGLARSKICH Zakończenia Sezonu 2017

ZAWIADOMIENIE O REGATACH ŻEGLARSKICH 

Regaty

Zakończenia Sezonu 2017

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w klasie Finn i Europa


wkz.org.pl21.07.2017 Mamy medal Mistrzostw Polski w Finnie!

W dniach 14-16 lipca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprincie w ramach największych, polskich regat Volvo Gdynia Sailing Days. W olimpijskiej klasie Finn startowało trzech reprezentantów Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Regaty w Sprincie są niezwykle trudne, ponieważ opierają się na innych zasadach niż zwykłe regaty. Wyścigi są bardzo krótkie, szybkie i dynamiczne, a sama formuła opiera się na kwalifikacjach, półfinałach i finale, do którego trafia czwórka najlepszych zawodników.

Miejsce w finale wywalczył dwudziestoletni Bartosz Ptak, jednocześnie gwarantując tytuł najlepszego młodzieżowca Mistrzostw Polski w Sprincie 2017. Emocje startu w finale podkręcało dodatkowo oczekiwanie na wiatr, jednak Bartosz bardzo dobrze poradził sobie w wyścigu, zajmując trzecie miejsce i zostając brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Sprincie!

Bardzo blisko dołączenia do finalistów był zawodnik WKŻ Wolsztyn — Szymon Winiarski. Po bardzo dobrych dwóch dniach kwalifikacji Szymon zajmował trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji. Ostatecznie po półfinale, zakończył zmagania na piątym miejscu, zostając drugim młodzieżowcem w kraju w Sprincie!

Trzecim reprezentantem z Wolsztyna był Mikołaj Przybyła, który po kwalifikacjach zakończył regaty na dwunastym miejscu, będąc szóstym młodzieżowcem.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!


06.04.2017 Badania Lekarskie Sezon 2017

Dnia 13 kwietnia 2017 (czwartek) zapraszamy wszystkich zawodników o godzinie 16:00 na przystań. Tego dnia będzie lekarz sportowy i przeprowadzi badania lekarkie. Koszt badania z badaniem EKG wynosi 40 złotych. Prosimy o przybycie - badania w późniejszym terminie należy wykonać na własną rękę. Przypominamy również, że badania te są obowiązkowe i ich brak uniemożliwia udział w treningach i regatach. 


1 « [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] » 44
Optimist Grupa B
Europa
Ok-Dinghy
Finn
Hornet
Omega
Windsurfing
Śródlądowa
Morska
Turystyka kajakowa
Płetwonurkowie
MotorowodnaWKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn

WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn WKŻ Wolsztyn
Wolsztyński Klub Żeglarski- jez. Bierzyńskie
Wolsztyn
Niałek Wielki 60G
64-200 Wolsztyn
NIP: 923-10-26-518

e-mail: wkz@wkz.com.pl

Komandor Ryszard Derwich 608 072 811
                                            

Wszystkie prawa zastrzeżone Wolsztyński Klub Żeglarski Copyright © by www.wkz.org.pl 2010 - 2021. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.wkz.org.pl)


stat4u